Kalkulator BMI

Sprawdź stan swojego zdrowia!

Jeżeli chcesz zatroszczyć się o Twoje zdrowie i dobre samopoczucie – jesteś w odpowiednim miejscu. Kalkulator BMI pozwoli Ci w szybki sposób określić odpowiednią masę ciała względem wzrostu. Przy pomocy tego łatwego badania będziesz więc w stanie sprawdzić, czy Twoja waga jest prawidłowa.

Wystarczy kilka kliknięć! Wpisz w przeznaczone do tego miejsca odpowiednie wartości, a kalkulator zajmie się resztą. Dorosła osoba z odpowiednią wagą powinna otrzymać wynik od 18.5 do 24.99. Odchylenie w dół będzie wskazywać na niedowagę, a wszystkie wartości powyżej 25 będą obrazować nadwagę, a nawet otyłość.

Kalkulator BMI

Dlaczego warto?

Kontrolowanie wartości wskaźnika BMI może przynieść Wam cały szereg korzyści. Warto pamiętać, że nieprawidłowa masa ciała może być zarówno przyczyną, jak i objawem wielu poważnych chorób. Pamiętajcie jednak, że walka z jakimikolwiek odchyleniami powinna przebiegać pod okiem specjalisty – lekarza lub dietetyka, który wdroży odpowiednie leczenie zarówno nadwagi, jak i niedowagi. Dążenie do osiągnięcia odpowiedniej wartości BMI zależy w większości przypadków od diety. Przekonaj się czy Twoje nawyki wymagają zmiany!

Zamów dietę idealnie dopasowaną do Swoich potrzeb!